تلفيق گردشگری و صنايع دستی از امتيازهای سيزدهمين نمايشگاه گردشگری است

1401/03/01< 2:47 ب.ظ
تلفيق گردشگری و صنايع دستی از امتيازهای سيزدهمين نمايشگاه گردشگری است


معاون گردشگري و سرمايه گذاري اداره کل ميراث فرهنگي،گردشگري و صنايع دستي استان آذربايجان شرقي با موفق ارزيابي کردن برگزاري سيزدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري ايران گفت: امتياز امسال اين نمايشگاه تلفيق دو موضوع مهم صنايع دستي و گردشگرى است.

به گزارش خبرنگار نشريه پانار احمد حمزه زاده در بازديد از غرفه هتل گسترش در سيزدهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري ادامه داد: هتل گسترش يکي از قديمي‏ترين هتل هاي 4 ستاره خوب تبريز است که امسال با تمام توان و به صورت شايسته در نمايشگاه حضور پيدا كرد.

معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي،گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي افزود: از نقاط برجسته اين غرفه ميتوان به محتوا سازى غرفه و نحوه ارتباط با مشتري و مباحث بسيار که در داخل غرفه رعايت ميشود اشاره کرد.

وي گفت: اميد داريم با اين نوع معرفي که از هتل صورت مي‏گيرد و ارتباط بعدي که با مشتريان برقرار ميکنند، هتل گسترش بتواند يکي از هتل هاي موفق در امر جذب گردشگر به شهر تبريز و خصوصا هتل باشد. وي خاطرنشان کرد: کيفيت خدمات كه در هتل گسترش ارائه ميشود ميتواند نقش بسزايي در ماندگاري و تکرار سفر مسافران داشته باشد.

حمزه زاده در پاسخ به اينکه برپايي هم زمان دو نمايشگاه چه تاثيري در جذب توريست خواهد داشت، گفت: صنايع دستي به عنوان يکي از مولفه هاي اصلي درجذب گردشگر در کشور و استان ها است که هم درحوزه گردشگري داخلي وهم  در حوزه گردشگري خارجي موثر است.

بدون شک يکي از بارزترين و مهمترين مزيت هاي اصلي رقابتي صنعت گردشگري کشور ما، داشته هاي فرهنگي و خصوصا صنايع دستي ما است.

وي افزود: در استان آذربايجان شرقي بيش از 80 نوع رشته صنايع دستي وجود دارد که نقش بسزايي در جذب و توسعه گردشگري استان دارد.

معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي،گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي با بيان اينکه برگزاري دو نمايشگاه ميتواند سرآغاز توسعه گردشگري استان باشد ادامه داد: پيشنهاد اصلي در اين حوزه تعريف پک‏هاي مشترک بخش هاي مختلف صنعت گردشگري استان و کشور است. وي خاطرنشان کرد: در حوزه هاي مختلف اين صنعت اعم از هتل‏داران، رستوران داران و ايرلاين ها و … که عرضه خدمت مي کنند مهم ارائه خدمات در يک بسته مشترک و کم هزينه است که در بازارهاي داخلي و خارجي، بويژه گردشگران خارجي به دنبال اينگونه خدمات گردشگري هستند.

حمزه زاده گفت: يکي از اتفاقات خوبي که امسال در استان اتفاق افتاد بحث تعريف اين پک هاست که بتوانيم از سال بعد اين پک ها و مسير ها را گسترش داده و اين بسته مشترک خدمات گردشگري را به کساني که علاقمند سفر به آذربايجان شرقي هستند ارائه دهيم.